پوشش مناسب پساآخرالزمانی

تصور کنید که جنگ هسته ای اتفاق افتاده باشد. برق قطع شده و آب به شدت کمیاب است. برای زنده ماندن باید از خانه بیرون برویم. ولی در بیرون هم کسانی وجود دارند که حاضرند برای آب، غذا و لباس جان خود را هم بدهند. پس به سادگی با شما درگیر می‌شوند و ممکن است جانتان به خطر بیوفتند. ولی برای زنده ماندن چاره‌ای ندارید جز اینکه ریسک کنید و به محیط خطرناک بیرون بروید. اولین سؤالی که به ذهن می‌رسد این است «حالا چی بپوشم؟». پوشش مناسب پساآخرالزمان کدام است؟

به لطف کتاب‌ها و فیلم‌های مختلف چندین گزینه برای کپی‌برداری و ایده گرفتن برای پوشش مناسب پساآخرالزمان وجود دارد. که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم

فیلم مد مکس ۲۰۱۵ جاده خشم

مد مکس – جاده خشم

در فیلم مد مکس مشخص است که مکس هرچه داشته پوشیده، ولی از طرفی چون آنجا صحرا است و هوا هم گرم است. فقط به لباسی که تمام تنش را بپوشاند بسنده کرده است که البته دیگران اکثراً لخت یا نیمه لخت هستند.

خب ما مکس را درک می‌کنیم چرا که پس از سالها زندگی در صحرا و در این بیابان بی آب تمام چیزی که دارد همین است؛ همین یک لباس مندرس. شلوار کثیف و تقریباً پاره و دو جفت پوتین که آن‌ها را هم از او میگیرند.

فیلم کتاب الی ۲۰۱۰

فیلم کتاب الی

باز هم یک پساآخرالزمانی دیگر و پوشیدن کت و لباس‌های ضخیم زیر تابش مستقیم آفتاب در صحرای بی کران. نمیدانم چطور می‌شود آیا صحرای سرد هم داریم؟ واقعاً نمی‌دانم.

ولی نکته جالب این است که گویا الی و دیگر شخصیت‌های فیلم کتاب الی چندین بوتیک را خالی کرده‌اند که هر کدام سه یا چهار لباس روی هم پوشیده‌اند.

فیلم استاکر ۱۹۷۹

فیلم استاکر

استاکر فیلم عجیبی است. بازیگران، شخصیت اصلی و هرکسی که در فیلم بازی می‌کند به طرز عجیبی خاص است. همه چیز خاص است.

لباس‌ها همینطور هستند. انسان‌ها با حرص و طعم و دست درازی به چیزهایی که مال آن‌ها نیست و بهم زدن نظم طبیعت و اعجازی که در منطقه است همه چیز را خراب می‌کنند؟

نه آن‌ها با بدی کردنشان. با ظلم کردنشان. با کفر گفتن و نافرمانی از خدا همه چیز را ویران می‌کنند. انسان‌ها استاد ویران کردن همه چیز هستند(حرف حساب فیلم همین است).

برای رفتن به منطقه بهترین لباس‌هایتان را بپوشید. بهترین کت را از گنجه در بیاورید. فرقی نمی‌کند می‌روید تا ویران کنید یا می‌روید تا فقط الهامی بگیرید برای داستان جدیدتان. در هر صورت آن مکان مقدس است و مانند بهشت است. صبر داشته باشید. آرام و صبور باشید.

هوای آنجا کمی بسته است به همراه کمی «غیراستاندارد» در جاهایی که فکرش را هم نمی‌کنید که ممکن است شما را غیب کند. کسی چه می‌داند.

جاده ۲۰۱۰

فیلم جاده ۲۰۱۰

در فیلم جاده هوا سرد است. باید لباس پوشید. مدتهاست فقط باران می‌آید و ابر است. خورشید کم دیده می‌شود باید لباس گرم با خودتان ببرید. در این میان غذا هم مهم است چون هوا سرد است سریعتر گشنه خواهید شد.

خانه‌های دیگران میتواند محلی برای پیدا کردن غذا باشد. ولی در هر خانه‌ای شاید آدم‌خواری هم پیدا شود.

من افسانه هستم ۲۰۰۸

فیلم من افسانه هستم

اگر شما آخرین فرد زنده در شهر باشید چه می‌شود؟ شاید هم در دنیا. کسی نمیداند. دیگران زامبی شده‌اند و فقط شب‌ها ظاهر می‌شوند و بسیار هم وحشی هستند. چکار می‌کنید.

تمام امکانات شهر و تمام بوتیک‌ها و تمام فروشگاه‌ها در احتیار شماست. حتی برق هم وجود دارد. همه چیز هست. تنها چیزی که نیست انسان‌های دیگری هستند که با آن‌ها همکلام شوید.

خب برای این کار میتوانید هر روز یک لباس برای خود دست و پا کنید و بپوشید. ولی وقتی کسی دیگری نیست لباس برای چیست؟

خب چه بپوشیم؟

خب بیایید کمی جدی صحبت کنیم. اگر همچین اتفاقی بیوفتد که امیدوارم هیچ‌گاه نیوفتند(حداقل امیدوارم در زمان حیات ما نباشد). به هر حال با توجه به شرایط جوی بیرون، شرایط درون کمدهایمان و امید برای رسیدن به بوتیک‌های لباسی که هنوز غارت نشده‌اند باید هرچه داریم بپوشیم و سعی کنیم یک دست لباس اضافی هم برای پشتیبانی ببریم.

و گرنه ممکن است در اثر حوادثی مجبور شویم حیا را کنار گذاشته، به طبیعت خودمان برگردیم و همانند گذشتگانمان بگردیم. که البته مطمئنم شما نیز همانند من دوست ندارید این کار را انجام دهید.

کمی فکر کنید. پوشش مناسب پساآخرالزمان برای شما چیست؟

**‌منبع عکس‌ها: https://culturedvultures.com

2 دیدگاه دربارهٔ «پوشش مناسب پساآخرالزمانی»

  1. به‌به. پس از مدت‌ها به سایتت سر زدم جناب انیس‌. از خوندن پست‌های جذابت حسابی هیجان‌زده شدم.
    😃💫
    البته که چه دیدگاه جذابی داشتی تو این پست. پوشش مناسب برای پساآخرالزمانی عالی بود. ترجیح می‌دم پوشیدن لباس گرم به سبک فیلم جادست. اصلا حال‌وهواش بیشتر با علایقم هم‌خوانی داره.😎👌🏻

    1. زنده باد. 😅
      راستش منم در هر صورت هوای سرد رو به هوای گرم ترجیح میدم😂

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *